Edukacja dzieci i młodzieży, koncerty wyjazdowe

Szanowni Dyrektorzy przedszkoli, szkół,
domów kultury, Nauczyciele i Wychowawcy!

Filharmonia Lubelska korzystając z wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zaprasza szkoły, przedszkola i domy kultury Lublina i Województwa Lubelskiego do współpracy mającej na celu stworzenie szerokiej oferty KONCERTÓW EDUKACYJNYCH, które pozwolą Państwu w sposób barwny i urozmaicony zrealizować podstawę programową. Proponowane wydarzenia, są swoistą LEKCJĄ MUZYKI,  prezentują muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy, dopasowany do możliwości percepcyjnych dzieci. Młodzi słuchacze prowokowani do aktywnego udziału w koncercie poszerzają swoją wiedzę o instrumentach muzycznych, kompozytorach, formach i stylach muzycznych oraz budują potrzebę obcowania z muzyką w życiu codziennym. Organizujemy koncerty o tematyce patriotycznej i narodowej, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Dnia Muzyki, Mikołaja. Zapraszamy również na otwarte próby orkiestry symfonicznej.

 

Magia dźwięku: W krainie Instrumentów

przedszkola, szkoła podstawowa kl. I-III – 9.30
szkoła podstawowa klasy IV-VI –11.00

Anna Kabulska – przygotowanie i prowadzenie koncertów

 

„Dobrej muzyce nie potrzebne są słowa – wystarczy, kiedy instrumenty mają coś do przekazania”.
Prezentujemy cykl audycji edukacyjnych, w których młodzi melomani w przystępnej formie będą mieli okazję poznać bliżej najpopularniejsze instrumenty: ich budowę, cechy charakterystyczne, właściwości, walory. Starannie dobrany repertuar przedstawi „muzycznie” dany instrument oraz jego możliwości wykonawcze.

Warsztaty muzyczne to propozycja dla dzieci, które chcą nie tylko słuchać muzyki, ale także ją wykonywać. Wspólnie poznamy brzmienia instrumentów „orffowskich”, stworzymy własny akompaniament do znanych utworów oraz spróbujemy zagrać na własnym ciele (body percussion). Będziemy również śpiewać, rytmizować oraz gimnastykować buzie i języki za pomocą rymowanek, wyliczanek i zabawnych wierszyków. Zajęcia warsztatowe oparte będą na koncepcji Carla Orffa i Émila Jaques-Dalcroze’a oraz na metodzie aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss.

 


AKADEMIA MUZYKI I PLASTYKI

 

AKADEMIA MUZYKI I PLASTYKI to cykl koncertów organizowanych w Filharmonii i adresowany przede wszystkim do uczniów klas VII i VIII SP, Liceów i Techników. Spotkania te wprowadzają nastoletnią widownię w świat muzyki od klasyki do czasów współczesnych.

Atutem cyklu są nie tylko starannie opracowany program oraz udział wykonawców i prelegentów o ustalonej renomie, ale także okazja do prezentacji i promocji młodych talentów.

Młodzież ma okazję poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i utalentowanych rówieśników. Koncertom towarzyszą prelekcje, które dają możliwość poszerzenia swych dotychczasowych wiadomości z zakresu muzyki i historii sztuki. Zainicjowany w 2011 roku cykl cieszy się nieustającym zainteresowaniem szkół, które uznają, że warto jest wzbogacać wiedzę ogólną swych wychowanków o wiadomości ze świata sztuk pięknych.

Kolejna propozycja skierowana do młodzieży to koncerty, podczas których realizujemy program „na życzenie”, przy zorganizowanej grupie od 250 osób. Nasza oferta obejmuje spotkania muzyczne pt. ,,Perły baroku”, ,,Romantyczna dusza”, ,,Paryski salon Fryderyka Chopina”, ,,Nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale”, „Niepodległa Polska Ignacego Jana Paderewskiego”, ,,Muzyka i malarstwo XX w.”, ,,Wielcy z Lublina”, ,,Standardy tradycyjnej muzyki jazzowej”, ,,W cieniu maków czerwonych”, ,,Impresjonizm malowany dźwiękiem”, ,,Astor Piazzolla królem tanga”.

Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest udział zorganizowanych grup w przedpołudniowych próbach Orkiestry Symfonicznej im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Zapraszamy do udziału w naszych koncertach, oczekujemy na Państwa propozycję, opinię i współpracę.

 

 


Wyjazdowe koncerty w przedszkolach i szkołach podstawowych

Mali Badacze Muzyki

Comiesięczne AUDYCJE EDUKACYJNE to oferta dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w przedszkolach, szkołach lub ośrodkach kultury na terenie województwa lubelskiego. Podczas 45-minutowych spotkań słuchacze poznają instrumenty: zarówno należące do orkiestry symfonicznej, jak i ludowe z różnych stron świata. Zauważą i docenią potęgę rytmu, od którego rozpoczęła się historia muzyki. Uczniowie będą mogli stać się bardziej świadomymi i uważnymi odbiorcami materii dźwiękowej. Tematyka koncertów wpisuje się w podstawę programową przedmiotu ,,muzyka” w szkole podstawowej, a jednocześnie może stać się ciekawym urozmaiceniem nauki w budynku szkolnym. Koncerty prowadzą muzycy Filharmonii Lubelskiej, posiadający także doświadczenie pedagogiczne.

Koszt audycji to 300zł. Zachęcamy do współpracy! 

1. Zaczarowana Muzyka – wrzesień
2. Dawne Tańce i Melodie – październik
3. W Narodowym Tonie – listopad
4. Idą Święta! – grudzień
5. W Karnawałowym Tonie – styczeń
6. Urodziny Fryderyka Chopina – luty
7. Na Wiosenną Nutę – marzec
8. Żarty Muzyką Malowanie – kwiecień
9. Tajniki Ludzkiego Głosu – maj
10. Muzyczny Plecak Przygód – czerwiec
 

 

e-mail: rez-edu@filharmonialubelska.pl
tel. 81 53 15 108, 571 435 406, 501 04 04 34

 
Opiekunowie wstęp bezpłatny
Rezerwacja telefoniczna:
(81) 53-15-112, -118
Rezerwacja e-mail: 
rez-edu@filharmonialubelska.pl

Pobierz formularz rezerwacji na koncerty edukacyjne