Artysta oparty o klawiaturę fortepianu. Ma założone ręce

Tomasz Krawczyk

Urodził się 28 stycznia 1980 roku w Lublinie. W roku 2000 ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu mgr Ewy Stępki. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bogusława Wódki w 2005 roku. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie jest asystentem w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz nauczycielem klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I i II ST. IM. T. Szeligowskiego w Lublinie. Tomasz Krawczyk był stypendystą: Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Lublina.

W 2004 otrzymał Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W tym samym roku zakwalifikował się do finału I Międzyuczelnianego Konkursu Chopinowskiego im. M. Magina w Łodzi. Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający akompaniament na konkursach i przesłuchaniach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W 2000 roku wykonał własną kompozycję ,,Fantazja miłosna” na fortepian i orkiestrę smyczkową na Międzynarodowym Festiwalu ,,Pro Archi Jesenik 2000” (Czechy). W 2002r. wystąpił na Ogólnopolskiej Sesji Artystyczno-Naukowej w 175 rocznicę śmieci Ludwiga van Beethovena. W roku 2008 wykonał Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina w Filharmonii Lubelskiej. Występował również m.in.: w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Pałacu Scheiblerów w Łodzi, Teatrze Starym w Lublinie, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, Rustkammer des Rathauses w Munster (Niemcy).
Brał udział w licznych kursach pianistycznych i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów polskich i zagranicznych.

Działalność kompozytorska – wydane utwory:
– Sentymentalny Walc na fortepian (2000, 2006)
– Preludium b-moll na fortepian (2015)
– Valse Lyrique na flet i fortepian (2017)

Sentymentalny walc
Utwór powstał w 1995 roku jako młodzieńcza kompozycja (wówczas 15-letniego autora) na fortepian solo w tonacji a-moll. Dedykowany jest Pani Ewie Stępce – nauczycielce fortepianu kompozytora.
Walc został wydany po raz pierwszy drukiem w 2000 roku z inicjatywy Pani Anny Fornal – w ramach Biblioteki Stowarzyszenia w Stronę Sztuki przez Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia. Kolejna edycja
utworu miała miejsce w roku 2006. Walc utrzymany jest w stylistyce około- romantycznej, zawiera w sobie tematy liryczne i nastrojowe, które przeplatane są elementami wirtuozowskimi.