Artysta trzymający tubę

Anton Szaszkow

Absolwent Białoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku (1990-1995), laureat konkursu młodych wykonawców Republiki Białoruś (1992) i Międzyrepublikańskiego (Rosja, Kazachstan, Ukraina, Białoruś) Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych odbywającego się w Mińsku (1993).

W trakcie studiów podjął pracę jako tubista w Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku i współpracował z Symfoniczną Orkiestrą Radia i Telewizji Republiki Białoruś. Dyplomant międzynarodowego konkursu tubistów odbywającego się w Niemczech (1996). W 1996 roku został zatrudniony w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Od 2000 prowadzi Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu, która uczestniczyła i była nagradzana na wielu wydarzeniach regionalnych, ogólnopolskich i zagranicznych, jednocześnie pomagając w akcjach charytatywnych, m.in. „Orkiestra Świątecznej Pomocy” i „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W 2013 roku założył Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Józefowie nad Wisłą przy Zespole Szkół, która może się pochwalić występami w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i podium na międzynarodowym festiwalu na Łotwie. Pod jego batutą odbyły się 4 koncerty w Filharmonii Lubelskiej łączące obydwa składy orkiestr.

×
×

Koszyk

Skip to content