Krzysztof Trzaskowski

Pianista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, prof. Bronisławy Kawalli oraz prof. Mai Nosowskiej.

Swoje umiejętności doskonalił współpracując z tak wybitnymi artystami jak: A. Jasiński, T. Shebanova, J. Sulikowski, D. Thai Son, B. Ringeissen, J. Rouvier, D. Kim czy V. Mierzhanov.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: w Jeleniej Górze (1999), Piotrkowie Trybunalskim (2000), w Narvie (2004), Łodzi (2004), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2005) i Estrady Młodych w ramach Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2007).  W 2005 roku został wyróżniony nagrodą specjalną na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W latach 2000-2005 został zakwalifikowany do grona uczestników programu pomocy wybitnie uzdolnionym prowadzonego przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. Był również stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000, 2004, 2005, 2009, 2010). W roku 2006 i 2013 został stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, a w roku 2007 – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Młoda Polska.

Jako solista koncertował pod batutą m.in.: J. Maksymiuka, E. Hoetzla, T. Chachaja, T. Tokarczyka, Z. Rycherta, K. Urbańskiego czy T. Wojciechowskiego. Występował w najważniejszych salach koncertowych Europy i świata, m.in. w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Indiach, USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Norwegii, Rosji i in.

Podczas obchodów Roku Chopinowskiego, który pianista zainaugurował w prestiżowej sali Konzerthaus w Berlinie (zwieńczenie obchodów uświetnił w Auditorio di Milano), współpracował z Adamem Makowiczem, grając serię koncertów Chopin na klasycznie i jazzowo. Występował również podczas koncertu Polska Fryderyka Chopina i Epoki Romantyzmu, zorganizowanego przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie z okazji wizyty w Polsce Ich Królewskich Wysokości – Księcia Walii i Księżnej Kornwalii. Z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina prowadził kursy mistrzowskie w Indiach i nagrał płytę Chopin for India. W 2017 roku był jurorem na prestiżowym konkursie Manhattan International Music Competition w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji.

Obecnie jest doktorantem i wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także pianistą-korepetytorem Polskiej Opery Królewskiej.

×
×

Koszyk

Skip to content